+36/52/360-642 | +36/30/2059-850 chemobeszerzes@gmail.com

4 jó tanács,

amivel rengeteg időt és pénzt spórolhatsz majd

Mielőtt belevágsz a festésbe, olvasd el a tippjeinket. 

1. Kezeletlen fafelület kezelése

Amennyiben szükséges, akkor át kell csiszolni a fafelületet. Ezután a natúr felületről minden szennyeződést, port el kell távolítani. A gyantafoltok eltávolítására hígítót kell használni. Majd a fa pórusait telíteni kell az alapozással. A kívánt megjelenés függvényében, lazúr, fafesték vagy zománc festékkel adjuk meg a végső fedőréteget.

2. Kültéri fafelületek esetén favédőszert kell használni

Szabadban álló fafelületek esetén számolni kell a kártevőkkel, kórokozókkal, fertőzésekkel is. Az ilyen felületeket meg kell védeni favédőszerrel alapozva. A lazúrok között találunk olyanokat is, melyek tartalmaznak gombaölő anyagot, illetve alapozó rétegként is használhatóak.

3. Beltéri fafelületek festése

Beltérben célszerű vízzel hígítható lazúrt használni favédelem céljából. Ezek a lazúrok gyorsan száradnak zárt térben is, de ami ennél is fontosabb, hogy nem tartalmaznak egészségre ártalmas oldószereket, melyek az általunk belélegzett levegőbe kerülhetnének, így óvhatjuk meg a saját és családunk egészségét is.

4. Hogyan festhető az a kültéri fafelület, amely nem mérettartó?

Azok a kültéri faszerkezetek, melyeket folyamatosan ér a napfény, hideg, meleg, nedvesség, folyamatosan változtatják a méretüket. Az ilyen felületeket, például kerítés, korlát, nem szabad olyan lazúrral lefesteni, amely kemény filmet képez a fa felületén. Olyan festéket kell keresnünk, amely rugalmas védőréteget ad, a fával együtt tágul, húzódik össze. Illetve használhatunk vékonylazúrt is a fa védelmére.

A vastaglazúr és a vékony lazúr festékek közötti legfontosabb különbség a fedőképesség és a vastagság. Míg a vékony lazúrok általában könnyebb fedést biztosítanak és inkább nem mérettartó fafelületekre ajánlottak, addig a vastaglazúrok nagyobb vastagságú bevonatot képeznek, és kifejezetten mérettartó fafelületekre ajánlottak. Ezáltal a vastaglazúr festékek hatékonyabb védelmet nyújtanak a fafelületeknek, és hosszabb ideig megőrzik esztétikus megjelenésüket.

A vastaglazúr festékek széles körű felhasználási lehetőségeket kínálnak, ideértve a kerti bútorokat, kerítéseket, nyílászárókat, valamint egyéb kültéri és beltéri fafelületeket is. Ezek a festékek kiválóan alkalmazhatók olyan helyeken, ahol a fafelületek nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, például a teraszon vagy az erkélyen. Emellett beltéri felhasználásra is ideálisak, például beltéri ajtók és ablakok festésére.

A vastaglazúr festékek alkalmazása viszonylag egyszerű folyamat, de fontos odafigyelni a megfelelő előkészületekre és alkalmazási módszerekre. Először is alaposan elő kell készíteni a fafelületet, eltávolítva mindenféle régi festékréteget és egyenetlenséget. Ezután javasolt alapozó használata a jobb tapadás érdekében.

A festék felhordása során fontos figyelembe venni a gyártó által javasolt módszereket és időközöket. Általában több réteg felvitele szükséges a kívánt fedés eléréséhez, és minden réteg között megfelelő száradási időt kell biztosítani. A vastaglazúr festékek általában nagyobb vastagságú réteget képeznek, ezért érdemes különösen gondosan eljárni az alkalmazás során.

Végül, a vastaglazúr festékek rendkívül tartós és ellenálló bevonatot képeznek, amely hosszú távú védelmet nyújt a fafelületeknek. Emellett megőrzik a fa természetes szépségét és erezetét, így segítve megőrizni azok esztétikus megjelenését évekig.