+36/52/360-642 | +36/30/2059-850 chemobeszerzes@gmail.com

Kopott, rozsdás

fém felületek felújítása házilag

Rozsdaoldó, festékmaró

Az erkélyem korlátja, és a tetőre vezető fém létra is megérett a felújításra. A festék erősen lekopott róluk, és szép számmal jelentek meg rozsdafoltok is. Ezért egy alapos smirglizéssel, csiszolással kezdtem, ajánlott minél erősebb csiszolópapírral, kefével, esetleg fúrógéppel használható csiszoló koronggal végezni. Segítségünkre lehet még a rozsdaoldó, amely hatékonyan távolítja el a korróziót, és nem csak rozsdamentesítésére, hanem a felületek passziválására és zsírtalanítására is kiválóan alkalmas.

Szintén jól használható a Chemofág festékmaró. A festék anyagától és a külső hőmérséklettől függően, a felhordás után 1-5 percen belül a festék felhólyagosodik, elválik a felülettől és spatulyával könnyedén eltávolítható.

Tapadás

Ez fáradtságos munka, ajánlott védőszemüveg és kesztyű használata is. Fémfelületek festése előtt fontos, hogy csiszoljuk, portalanítsuk a felületet és megfelelő tapadást biztosítsunk az új fedőrétegnek. Az alapos előkészítés nélkül a végeredmény sem lesz tökéletes.

Alapozás

Miután sikeresen eltüntettem a megkopott festéket és a rozsdafoltokat, következhetett az alapozás. Ehhez egy könnyen használható univerzális alapozót használtam. Nem hígítottam vízzel, hanem egy rétegben felvittem a jól felkavart, fehér színű, sűrű alapozó festéket.

Száradás

Száradás után vártam még pár órát, majd finomcsiszolóval átmentem a felületen. Ezután selyemfényű zománcfestékkel festettem le két rétegben a korlátot. Természetesen a száradási időket ki kell várni, de jó idő esetén végezhetünk a festéssel egy nap alatt.

rozsdás korlát

Festés után

A zománcfesték ellenáll az időjárás változásainak, így kültéren is jól alkalmazható, legyen az fa vagy fém felület, de még az esőcsatornára is használhatjuk. Festés után az ecseteket vízzel alaposan ki kell mosni, és így használhatóak maradnak.