+36/52/360-642 | +36/30/2059-850 chemobeszerzes@gmail.com

5 jó tanács,

hogy ne érjenek meglepetések a felújítás során

Felújításokat tavasszal és az ősszel célszerű elvégezni, hiszen nyáron korlátozottak a lehetőségeink. A nyári hónapok alatt előkészülhetünk az őszi munkálatokhoz.

Számoljunk

A festendő falfelületet számoljuk ki előre, és ne felejtsük el a plafon területét is beleszámolni. Webáruházakban vagy személyesen tájékozódjunk az árakról, a szükséges festék mennyiségről. Vegyük figyelembe, hogy különböző festékeknek más a fedőképessége, különben kellemetlen meglepetések érhetnek, és nem valós képet kapunk a ránk váró kiadásokról.

Tervezzünk előre

A falak állapotát vizsgáljuk meg, mérjük fel. Vizsgáljuk meg, hogy falhibákat is kell javítanunk, vagy csak koszolódott a festés. Gondoljunk arra is, hogy ha a felújítás után áthelyezünk, megszüntetünk fali tartókat, például tv tartókat, polcokat, akkor lyukakat is el kell tüntetni. Nézzük végig a fali kapcsolókat, dugaljakat, a frissen kifestett szoba látványát tönkre teszi egy megsárgult, törött konnektor.

Írjunk listákat

A nyílászárók, ajtók állapotát is szemügyre kell vennünk. Jóval több idő és kiadás ezeket is felújítani, kicserélni, de érdemes a helyiség felújításával egyidőben megtenni.
Készítsünk listát a szükséges eszközökről, festékekről, szerszámokról. Érdemes a felmerülő kérdéseinket is összeírni, ezekre választ kaphatunk egy szakembertől, eladótól.

festés tervezés

Tippek nyári festéshez

Mindenképp nyáron kell festenünk? A két használható napszakunk: reggel és este. De még ilyenkor is figyeljünk arra, hogy lehetőleg árnyékban lévő falakat, tárgyakat fessünk. Felmelegedett, forró felületre soha ne fessünk, mert gyakorlatilag „ráég” a festék a felületre. Vegyük figyelembe, hogy 30°C feletti hőmérsékletnél, a nagy hőségben a festékek száradási ideje nagyon lerövidül. Hosszú húzásokkal fessünk, legyen bőven festék az ecseten, hengeren. Hígítsuk a festéket, de csak a maximálisan megengedett mértékben.