+36/52/360-642 | +36/30/2059-850 chemobeszerzes@gmail.com

Az őszi-téli időjárás

ellenére, még elvégezhetünk néhány felújítási feladatot.
Őszi – téli festés. Hozzám hasonlóan, sokan elmulasztottak néhány tervezett javítást elvégezni.

De az is lehetséges, hogy mostanában, ősszel kell felújítanunk az otthonunk, csőtörés vagy költözés miatt. A folyamatosan változó idő ellenére még elvégezhetjük a munkánkat. Az időjárás kedvező idén ősszel, még végezhetünk szép munkát, de már nem érdemes várni, mert hamarosan beköszönt a fagyos idő, hóesés.

Szellőztessünk sokat

A száradás során nagy probléma lehet a pára, szellőztessünk óránként 20 percet, de figyeljünk az aktuális időjárásra. Ha csapadékos, nedves az időjárás, akkor félóránként 2-3 perc is elég, ha ennél tovább szellőztetünk, akkor a pára nem távozik, hanem beengedjük az ablakon az otthonunkba. A száradást, szellőzést huzattal, ventilátorokkal tudjuk gyorsítani, és folyamatosan fűtenünk kell.

Száradás és foltosodás

Nagy páratartalom illetve nagy belmagasság esetén, hősugárzókra is szükségünk lehet, ezeket óvatosan, körültekintően használjuk, hogy elkerüljük a hirtelen száradásnál fellépő foltosodást. A munkafázisok között számoljunk hosszabb száradási időkkel, többszöröse is lehet a nyári száradási időnek az őszi száradási idő. Fontos, hogy alaposan győződjünk meg arról, hogy alapos a kiszáradás.

Elkerülhető gombásodás

A bútorokat, szekrényeket, tavaszig semmiképp ne toljuk teljesen a frissen festett falra, legalább 10-20 cm távolságot hagyjunk meg, így tudjuk elkerülni a gombásodást. Fontos, hogy a mélyebb rétegek is ki tudjanak száradni, különben könnyen megjelennek a penészfoltok, amelyeket később nehezebb orvosolni. Ha párás a lakásunk, például kisgyermekek miatt sokat mosunk, akkor célszerű, hogy mindig hagyjuk teret a fal és a bútorok között.

Megfelelő hőmérséklet

Nagyon ügyelnünk kell a hőmérsékletre. Ősszel, télen, mikor már tartósan hideg van, az üres ingatlanok falai is hidegek. A falak festéséhez, körülbelül 20-30 fokos hőmérsékletet szükséges, természetesen ez a festék típusától is függ. Az sem mellékes, hogy családi házról beszélünk, vagy társasházi, sorházi, panellakásról beszélünk, amit gyakorlatilag a szomszédok is fűtenek. A kihűlt falakat minden esetben elő kell készíteni, ezért a festés előtt 1-4 héttel el kell kezdeni az „előkészítő” fűtést, hogy ne csak a levegőt melegítsük fel, hanem a falakat is. Lehetőség szerint kerüljük a hősugárzók használatát, mert a lecsapódó párával, amit előállítanak, később problémánk lesz. A ház, lakás több pontján is folyamatosan mérjük a hőmérsékletet, így tudjuk majd, hogy mikor állunk készen a festés megkezdésére. Figyelnünk kell a hosszú távú időjárás előrejelzést is, nagyobb lehűlés esetén inkább várjunk, enyhüléses időszakhoz tervezzük a felújítási feladatainkat.