+36/52/360-642 | +36/30/2059-850 chemobeszerzes@gmail.com

Fa bútorok,

fém tárgyak karbantartása

A kerti fabútorok őszi-téli védelméről

Kerti bútorok

Véget értek azok a napok, amikor még jól esett hosszabb időt a kertben tölteni. Aktuálissá vált a kerti bútorok elpakolása. A legjobb védelem a bútorok számára, ha száraz, fűtött helyre tudjuk őket vinni, ha erre nincs lehetőség, akkor kénytelenek leszünk a szabadban hagyni őket.

Mire kell figyelnünk a bútoraink védelme érdekében?

Sérülések javítása

Alaposan nézzük át a székeket, asztalokat, ne legyenek rajtuk nagyobb sérülések. Ha sérültek a bútorok, javítsuk ki, mert a hosszú állásban és a hideg időben csak rosszabb lesz a helyzet. Ha repedések vannak rajtuk, a víz könnyen befolyik és megfagyva tönkre teheti a bútort. A javításához használjunk javítótapaszt, például folyékony fát. Ősszel érdemes átcsiszolni a bútorokat és olyan festékkel átkenni, ami védelmet nyújt a gombásodás, penészesedés ellen.

Fizikai védelem

Fontos feladatunk még a bútoraink fizikai védelme. Legjobb, ha a pincében vagy a garázsban tudjuk elhelyezni őket, ha mindenképp a szabadban kell maradniuk, legyünk alaposak a letakarásnál. Ha viszont teljesen légmentesen bekötjük nejlonnal a bútorokat, rosszat teszünk, mert nem tudnak szellőzni. Kifejezetten erre való textillel takarjuk le a bútorokat, hogy a pára alul távozhasson.

Őszi, téli karbantartás

Rozsdaoldó

Ideális volna a rozsdát megelőzni, de időnként meg fog jelenni, és már kialakult, el kell távolítani, ezt rozsdaoldóval biztonságosan és hatékonyan megtehetjük ezt. Első lépésként a pikkelyes, laza rozsdát drótkefével el kell távolítani, ezután jöhet a rozsdaoldó folyadék alkalmazása, természetesen megfelelő védelem mellett, védőkesztyű, szemvédő, arcvédő használatával.

Rozsda eltávolítása

Ha a tárgy méretei nem engedik a merítést, az oldatot hígítatlanul is fel lehet vinni, ecsettel vagy hengerrel. Nagyon fontos, hogy ilyenkor a felületet ne hagyjuk kiszáradni! A felvitelt addig folytassuk, amíg a rozsda könnyen eltávolítható lesz, alatta megjelenik a tiszta fém. Az eltávolítandó rozsdaréteg vastagságától függően akár többszöri kezelésre is szükség lehet. A maradék rozsdaeltávolító oldatot mindig öblítsük le.